
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 1.8 mm |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Max Length | 3.4 mm |
| Max Width | 1.8 mm |
| Min Length | 3 mm |
| Min Width | 1.4 mm |
| Max Thickness | 1.8 mm |
| Min Thickness | 1.4 mm |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17520
Ext.Price$0.17520
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17520 | $0.17520 |
| 10 | $0.14275 | $1.42750 |
| 50 | $0.12679 | $6.33950 |
| 100 | $0.11262 | $11.26200 |
| 500 | $0.10476 | $52.38000 |
| 1000 | $0.10010 | $100.10000 |
